March 3, 2024

Shenja jote e horoskopit sigurisht që tregon shumë për ty, dhe aq më tepër për anën tënde seksuale.

Ajo është një treguese e mirë kur vjen fjala tek përputhshmëria me partnerin në shtrat, e cila është gjithashtu e rëndësishme në një marrëdhënie dhe një tregues i një raporti të gjatë.

Nëse pyesni për shenjen e horoskopit kur dilni me një mashkull, mos harroni që shenja e tij/saj e Zodiakut tregon sesa i/e nxehtë është në shtrat.Valerie Mesa, një astrologe e njohur për shumë prej studimeve në këtë fushë, ka zbuluar se cilat janë shenjat me të cilat mund të përshtatesh në shtrat.

Shenjat më të mira në seks: Gaforrja dhe Akrepi.

Peshqit

Ndërkohë peshqit mbajnë të fshehur shumë sekrete të paditura më parë. Udhëhiqen nga Neptuni, ndaj kanë një lidhje shpirtërore të theksuar, thotë Mesa.

Kështu, ata mund të jenë misteriozë të mëdhenj kur është fjala për dëshirat poshtë çarçafëve. Të qenit empatikë, Peshqit i bën që të dominojnë kur është fjala për lidhjet shpirtërore.

“Ëndrrat e tyre neptuniane janë psikologjike dhe plot ngjyra, kështu që imagjinata për ta mund të kalojë çdo pritshmëri. Kur bien në dashuri, Peshqit janë romantikë dhe shumë përzgjedhës. Vërejnë imtësitë, madje edhe sjelljen në dhomën e errët.”

Një partner që i pëket shenjës së Peshqve, është gati-gati si vëlla me Akrepin, ndaj edhe kjo do të ishte shenja ideale për të, sepse të dy janë shpirtërorë dhe filozofikë” – shton Mesa.

Mos u surprizoni, nëse jeni në këtë shenjë. “Seksi i tyre është si një ëndërr. Uji është simboli i tyre dhe të zgjohesh duke bërë seks deri në mëngjes, për ta është më e pakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *