September 22, 2023

Publicisti, Baton Haxhiu, e ka quajtur Kurtin si ‘njeri të keq’, shkruan Gazeta Metro.

Në Pressing të T7, ka pasur përplasje në mes gazetarit Baton Haxhiu dhe opinionistit, Sadri Ramabaja.Krejt nisi teksa po flitej për qasjen e Kurtit ndaj Luginës së Preshevës.

Duke folur për këtë, Haxhiu e cilësoi Kurtin si “njeri të keq”.

“Nuk ka pas nevojë me bë statuin, ka pas nevojë me fut çështjen e Preshevës në dialog Duhet me qenë shumë njeri i keq dhe politikan pa shije”, ka thënë Haxhiu.

Më pas, ka reaguar Ramabaja, duke thënë se “është nder që Batoni ia bënë Kurtit duke e ofenduar atë”.

“Dorën zemër, jo ai, po as tjerët që jemi rreth tij nuk mërzitemi”, ka thënë Ramabaja.

E Haxhiu i tha se “ia jep këtë nder Kurtit“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *